Имате прашање? Јавете ни се:0086-18857349189

D20 UL/Cul Наведен Америка Стандарден декоративен сад 20A

Арт. бр.: D20
Опис: 20 ампер, 125 волти, стандарден декоративен сад
Станбена и комерцијална класа, самозаземјување со автоматско бакарно заземјување.
Брза и лесна инсталација.

Боја:


 • UL/CUL сертификат: E498095
 • Детали за производот

  Декоративен сад 20А

  Ознаки на производи

  Општи информации

  Име на производ: Стандарден декоративен сад
  Марка: Фахинт
  Сектор за апликација: Станбени/Комерцијални
  Стандарден: наведен cULus UL
  Земја на потекло: Кина
  Гаранција: 2-годишна Ограничена гаранција

  Димензии

  Ширина на производот: 1,30 во 33,1 мм
  Висина на производот: 4,17 во 106,0 mm
  Длабочина на производот: 0,93 во 23,6 мм

  Техничка информација

  Напон: 125 V
  Ампери: 20 А

  Неотпорен на манипулации
  Заземјување: Самозаземјување
  Жица: Страничната и задната жица прифаќа #12- #14 AWG цврсто
  (Брзата жица со туркање прифаќа само цврста бакарна жица #14 AWG)
  Функција: Стандарден излез во дуплекс стил
  Тип на жици: Задна и странична жица
  Услови на животната средина: 95% влажност, UL 94 V2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Арт. бр.: D20
  Опис: 20 засилувачи, 125 волти, декоративен сад
  Прифатник отпорен на неприкосновеност и резиденцијален и комерцијален сад, наведен во UL
  Самозаземјување со автоматско бакарно заземјување.
  Брза и лесна инсталација.

  Термопластичната конструкција со висока отпорност на удари го елиминира кршењето и го продолжува работниот век
  Лесен пристап, јазичето за прекинување на колото со поделено коло, обезбедува посебно жици на горниот и долниот штекер
  Завртките на приклучокот се повлечени и подготвени за ожичување: завртката на страничните жичани терминали #12 – #14 цврста жица AWG;
  Терминалите за притискање ја прифаќаат само цврстата бакарна жица #14 AWG;
  Вклучени се ѕидни плочи во исти бои, 2-годишна гаранција;
  Огноотпорното поликарбонатно куќиште во голема мера го намалува ризикот од пожар. Производот има UL сертификат;
  Сите украсни садови се дизајнирани со термопластична конструкција и имаат плитка конструкција за максимална просторија за ожичување.

  Заземјен Duplex сад, отпорен на манипулации, ги исполнува барањата NEC од 2008 година.
  Механизмот на затворач во внатрешноста на садот го блокира пристапот до контактите, освен ако не е вметнат приклучок со 2 краци,
  помагајќи да се осигурате дека шнолите, клучевите итн., ќе бидат заклучени. Брзо туркање на жица во или странични жичени терминали.
  Тешката конструкција нуди долг работен век без проблеми.
  Механизмот на блендата во внатрешноста на садот го блокира пристапот до контактите, освен ако не е вметнат приклучок со два крака, што помага да се осигураат дека шнолите, клучевите итн., ќе бидат заклучени.
  Симболот TR на резиденцијалните садови гарантира дека тие го исполнуваат барањето NEC од 2008 година
  Ултразвучната тешка конструкција нуди долг работен век без проблеми
  Челична лента за монтирање со тежок мерач, отпорна на 'рѓа
  Плиток дизајн за максимална просторија за ожичување
  Позадината се продава одделно

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја