Имате прашање? Јавете ни се:0086-18857349189

DW15 Излез за декоратор 15A 125V отпорен на скротувач и временски услови

Бр. ставка: DW15

Опис: 15 засилувачи, 125 волти, декоративен сад

Отпорен на манипулации и атмосферски влијанија

Прифатник за станбена и комерцијална класа, наведен во UL

Самозаземјување со автоматско бакарно заземјување.

Брза и лесна инсталација.

Боја:


 • UL/cUL: E498095
 • Детали за производот

  Излез DW15 TRWR

  Најчесто поставувани прашања

  Ознаки на производи

  Општи информации

  Име на производ: Декоратор со двоен излез
  Марка: Фахинт
  Сектор за апликација: Станбени/Комерцијални
  Стандарден: наведен cULus UL
  Земја на потекло: Кина
  Гаранција: 2-годишна Ограничена гаранција

  Димензии

  Ширина на производот: 1,30 во 33,1 мм
  Висина на производот: 4,17 во 106,0 mm
  Длабочина на производот: 0,93 во 23,6 мм

  Техничка информација

  Напон: 125 V
  Ампери: 15 А
  Заземјување: Самозаземјување
  Жица: Страничната и задната жица прифаќа #12- #14 AWG цврсто
  (Брзата жица со туркање прифаќа само цврста бакарна жица #14 AWG)
  Функција: Излез во стил на декоратор отпорен на манипулации и временски услови
  Тип на жици: Задна и странична жица
  Услови на животната средина: 95% влажност, UL 94 V2

  Поддршка/Преземања


 • Претходно:
 • Следно:

 • Резиденцијална класа – Оценета до 15 ампери, овој штекер е способен да поддржува општа употреба во домаќинството без грижа за преоптоварување.
  Отпорност на манипулации - Исполнете ги барањата NEC од 2017 година за отпорност на темперамент. Бебешките штекери ја зголемуваат безбедноста со блокирање на вметнувањето на
  туѓи предмети во приклучоците, обезбедувајќи безбедна опција за вас и вашето семејство.
  Отпорност на временските услови - Исполнете ги барањата на NEC од 2017 година за отпорна на временски услови, продолжено изложување на сончева светлина.
  Погоден и за надворешна и за внатрешна употреба, одличен за градинарство, уредување, новогодишни светилки,
  празнични дисплеи или напојување на кој било апарат за домаќинство.
  Термопластичната конструкција со висока отпорност на удари ги елиминира пукнатините, прекините и повратните повици.
  Фахинт ги користи најдобрите достапни материјали и највисоките стандарди за производство за да произведе садови со разновидност и доверливост.

  П: Може ли да добијам примерок за референца?
  О: Да

  П: Може ли да добијам каталог од вашата компанија?
  О: Секако, ве молиме љубезно кажете ни каков вид на производ барате и дајте повеќе информации. Ние ќе ви испратиме каталог според вашите барања, вклучува MOQ и опсег на цени.

  П: Колку брзо можете да испорачате?
  О: Навистина зависи кога ќе ја испратите нарачката. Нормално за нарачка од 3000 парчиња, помалку од 30 дена.

  П: Која е вашата адреса за е-пошта?
  О: Ве молиме испратете ни барање во областа „контактирајте со нас“. Тогаш можеме да добиеме.

  П: Колку е цената на превозот?
  О: Навистина зависи од обемот на вашата нарачка. Ве молиме потврдете ја количината на вашата нарачка за да можеме да ги одредиме трошоците за испорака.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја